Zalety domów modułowych

Indywidualny projekt

Twój dom będzie wyjątkowy. Dostajesz to, co odpowiada Tobie i Twojej rodzinie. Nie musisz iść na kompromis w kwestii projektu domu ani żadnych wyborów materiałowych, ale masz wpływ na każdy najmniejszy szczegół. Elastyczność. Masz możliwość zmiany, jeśli odkryjesz w okresie budowy,
że pomieszczenie staje się za małe lub chcesz przesunąć okno.

 

Mocna konstrukcja

Moduły tworzące budynek są trwalsze niż te budowane tradycyjnie. Domy prefabrykowane muszą nie tylko spełniać wymagania projektowe, ale także wytrzymywać obciążenia transportowe.

 

Krótszy czas budowy

Mały dom modułowy można zbudować w fabryce w mniej niż dwa miesiące. Powodem jest automatyzacja, większa powtarzalność, większa praca zespołowa. Montaż na budowie to zwykle kilka dni. Pogoda może być również problemem w przypadku domu zbudowanego w technologii murowanej. Jeśli pada deszcz, śnieg lub na zewnątrz jest niebezpiecznie, na przykład burze, ekipa budowlana będzie musiała wstrzymać prace, dopóki pogoda się nie poprawi. Dom modułowy jest najczęściej budowany w pomieszczeniach, gdzie pogoda nie jest problemem

 

Wyższa jakość budynku

Powodem są znacznie bardziej szczegółowe rysunki warsztatowe domów modułowych niż
w przypadku domów tradycyjnych. Domy modułowe mają zwykle dopracowany każdy szczegół. Również zdecydowanie wyższy poziom bezpieczeństwa i higieny pracy w fabryce wpłynie na poprawę jakości pracy. Domy modułowe są budowane w warunkach fabrycznych, na linii montażowej, co oznacza, że proces budowy wszystkich elementów podlega ścisłej kontroli jakości.

 

Szybkość realizacji

Krótszy czas inwestycji to niższe koszty dla każdego inwestora. Nie ma potrzeby wynajmowania pomieszczeń socjalnych dla pracowników w Twojej lokalizacji. Jeśli wynajmujesz mieszkanie teraz, zapłacisz mniej za czynsz, wprowadzając się wcześniej do naszego domu.

 

Akustyka

Akustyka domów modułowych jest znacznie lepsza niż domów budowanych tradycyjnie.
W tradycyjnych domach dźwięk przenika przez konstrukcję ścian i sufitu. Z tego powodu podłogi pływające są często używane do tłumienia hałasu. W domach prefabrykowanych każdy moduł jest oddzielną konstrukcją. Połączone ze sobą moduły w domu są chronione przed przenoszeniem hałasu
z jednego na drugi.

 

Mniejsze ryzyko uszkodzenia

 

Znacznie mniejsze ryzyko kradzieży i szkód spowodowanych przez osoby trzecie. Do kradzieży dochodzi najczęściej, gdy dom nie jest jeszcze odpowiednio zabezpieczony. Kradzież materiałów budowlanych
 i wyposażenia może być dokonana przez robotników pracujących na Twojej budowie. Jeśli budujesz dom tradycyjnie i zastanawiasz się, dlaczego zabrakło Ci płytek, przyczyną może być kradzież.

 

Zadowolenie pracowników

Domy modułowe przynoszą również korzyści Twojemu wykonawcy i jego pracownikom. Pracownicy budujący dom w fabryce nie muszą tracić czasu na długie dojazdy na plac budowy. Nie muszą pracować w zimnie czy w deszczu. W fabryce mają bardziej komfortowe warunki pracy. Mogą też spędzać więcej czasu z rodziną i przyjaciółmi. Zadowolony pracownik to dobry pracownik. Jeśli chcesz, aby Twój dom był wykonywany przez dobrych profesjonalistów, największą szansą jest wybór technologii modułowej.

 

Cena

Cena to chyba najważniejsza zaleta. Domy modułowe wcale nie są droższe od tradycyjnych. Nie mogę zagwarantować w 100%, że domy modułowe są zawsze tańsze. Wszystko zależy od projektu, wymagań materiałowych, lokalizacji itp.

 

Reasumując korzyści w przypadku domu modułowego można najłatwiej podsumować trzema słowami kluczowymi: jest szybki, tani i przyjazny dla środowiska. Moduły pozwalają zbudować budynek w krótkim czasie i stosunkowo niskim kosztem. Ponadto moduły wykonane są z drewna które jest przyjaznym dla środowiska i elastycznym materiałem budowlanym.

 

Dom modułowy to budynek złożony z gotowych sekcji modułowych. Dostarczany jest w postaci „kostek”, które składają się z gotowych pomieszczeń i można je szybko ustawić na gotowym fundamencie domu.

 

 

Domy modułowe oferują łatwy sposób na szybkie i stosunkowo niedrogie stworzenie wielu nowych domów. Fakt, że klienci aktywnie wykazują zainteresowanie budową modułową, sprawia również,
że producenci domów modułowych są bardziej zainteresowani dostarczeniem produktu o większej wartości dodanej - co z kolei jeszcze bardziej zwiększa przewagę domów modułowych nad innymi typami domów.

 

 

 

Porównaj nasze projekty - zamów bezpłatny katalog