Najważniejsze informacje na temat domów modułowych

Domy prefabrykowane, domy z prefabrykatów, domy szkieletowe, domy gotowe, domy modułowe, domy kanadyjskie, domy z drewna, domy pasywne, domy zeroenergetyczne  - słownictwo związane
 z tego typu budownictwem jest bardzo szerokie i stale rośnie ze względu na rosnące znaczenie na rynku nieruchomości.

 

Domy modułowe, czasami określane jako domy prefabrykowane, to domy budowane fabrycznie, wykonywane poza miejscem budowy w dużych fabrykach gdzie każdy etap produkcji domu poddawany jest starannej kontroli. Środowisko fabryczne jest suche i gorące, pogoda i wiatr nigdy nie wpływają na efekt końcowy co gwarantuje wysoką jakość i trwałość domów modułowych. Elementy domu prefabrykowanego są transportowane na miejsce w dużych modułach, a następnie montowane za pomocą dźwigów.

 

Style i układy domów modułowych mogą być tak zróżnicowane, jak wyobraźnia, ze strzelistymi sufitami, ścianami okiennymi i nie tylko, i można je zamawiać według standardowych planów lub na zamówienie według indywidualnego projektu budowlanego.

 

Domy modułowe to nie to samo, co domy mobilne, które można przenosić z jednego miejsca do drugiego. Dom modułowy jest konstrukcją stałą i nie można go przenosić po zamocowaniu do fundamentu. Muszą one  spełniać te same normy i przepisy budowlane tak, jak tradycyjne domy.


Porównaj nasze projekty - zamów bezpłatny katalog